במשך כל השנים, בנוסף לציור, אני גם כותבת: ספרים, שירים, סיפורים וכתבות לעיתונים. לאחרונה הלחנתי כמה משיריי, שחוברו בתחנות שונות של חיי. נכדתי טל מלכינסון, בוגרת האקדמיה למוסיקה בירושלים – בשירה קלאסית, מבצעת אותם בסרט זה. המלווה בפסנתר הוא חיים טוקצ'ינסקי, בחור דתי-חרדי, שגם עיבד את לחניי, וחיבר מנגינה לשיר אחד, לבקשתי. גם הוא בוגר האקדמיה למוסיקה בירושלים, מוסיקאי מחונן ופסנתרן נהדר. כמה חודשים לאחר שהסרט הושלם, חיים טוקצ'ינסקי נהרג בירושלים, בתאונת פגע וברח, על ידי נהג שיכור, שדרס אותו במעבר חציה.

מצורף פה דף לזיכרו של האמן והאדם המיוחד והנפלא, שהיה חיים טוקצ'ינסקי ז"ל. שירת חייו נגדעה באופן טראגי, כשהוא בן שלושים שנה בלבד. הוא יהיה תמיד בלבי.

גם סרט זה נמצא במאגר סרטי הטלוויזיה הקהילתית על"ה ברחובות, שודר בטלוויזיה הארצית בערוץ 98, וזכה לצפיות רבות ביוטיוב.

צפייה מהנה.

ועכשיו השירים - רות לוינסון

וזאת עטיפת התקליטור

על הפסנתרן חיים טוקצ'ינסקי ז"ל

כשהלחנתי את שיריי, בקשתי מנכדתי הזמרת טל מלכינסון, בוגרת האקדמיה למוסיקה בירושלים, לשיר אותם בליווי פסנתרן, שגם יעבד את המנגינות. היא פנתה למוסיקאי מחונן ופסנתרן מעולה בשם חיים טוקצ'ינסקי, בחור דתי צעיר, בוגר האקדמיה גם הוא, שכבר הופיע ברסיטלים ובקונצרטים בארץ ובחו"ל, הלחין והיה מנהל הפקות מוסיקליות.

חיים עיבד את לחניי לליווי בפסנתר, וגם חיבר לבקשתי, את המנגינה לאחד משיריי, בשם "זיכרון סגול". את השירים הקליט באופן מקצועי יעקב אבירם, והם שובצו בסרט "ועכשיו השירים – רות לוינסון", שהוקרן בשידור ארצי של הטלוויזיה הקהילתית (ערוץ 98). הסרט נמצא במאגר הסרטים של על"ה ברחובות, וביוטיוב זכה לצפיות רבות.

את הסרט צילמה וביימה ניצן אשוח, והיא ראיינה אותי על הרקע לשיריי. ניצן ראיינה גם את טל ואת חיים, זיהתה את המיוחדות והאישיות המקסימה שלו, את יכולתו לנווט בנועם ובשכל טוב, בין החברה החרדית לחילונית, ונתנה לו זמן מסך מעבר למתוכנן. כל צוות ההפקה התאהב בו, וכך גם הצופים בסרט.

בהמשך טל הופיעה עם חיים בערבי שירים ישראלים, במקומות שונים בארץ. בחג סוכות תשע"ט (2018), קרה בירושלים האסון הנורא. נהג שיכור עבריין נסע ברמזור אדום, דרס והרג את חיים במעבר חצייה, בתאונת פגע וברח. מותו של האדם המוכשר והנדיר הזה, עילוי אמיתי ונעים הליכות, הוא אבדה גדולה למשפחתו ולעולם המוסיקה. הוא ישכון לתמיד בלב כל מי שהכירו והוקירו.

יהי זיכרו ברוך.

חיים טוקצ'ינסקי ז"ל
באקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים, בה למד ולימד חיים טוקצ'ינסקי ז"ל, הוקדש חדר לימודים לזיכרו.